Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

WYCIECZKA KLASY III DO 49 BAZY LOTNICZEJ W PRUSZCZU GDAŃSKIM

W dniu 17 października na zaproszenie Dowódcy płk. dypl. pilota Grzegorza Matejuka klasa III odbyła lekcję edukacyjną w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.

Dla uczniów było to szczególne wydarzenie, a także lekcja historii i wychowania patriotycznego. Zwiedzanie rozpoczęło się w Sali Tradycji, gdzie  zapoznaliśmy się z historią lotniska i jednostki.  Złożyliśmy również kwiaty pod pomnikiem poświęconym pamięci poległych lotników.

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją było pójście do hangaru, w którym stacjonowały czekające na przeglądy techniczne śmigłowce. Niebywałą frajdą było wejście do kabiny pilota i zasiadanie za sterami śmigłowca. Radość sprawiła też prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego Wojskowej Straży Pożarnej.

Wielkim zaskoczeniem było pojawienie się sokolniczki z trzema sokołami, jastrzębiem i psem pasterskim, która w ciekawy sposób pokazała swoją pracę i metody, dzięki którym drapieżnym ptakom udaje się przegonić z lotniska żerujące tam ptaki.

Uczniowie również konkurowali indywidualnie podczas rywalizacji chłopców i dziewczynek w biegu na 400m, gdzie wykazali się niebywałą kondycją fizyczną.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button