Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Oferta edukacyjna

Drodzy absolwenci klas 8, wiemy przed jak ważnym wyborem obecnie stoicie. Niedawno zdawaliście egzaminy kończące naukę w szkole podstawowej, a już za 4 lata będziecie przystępować do matury, która jest bramą na wymarzone studia. Z myślą o nich też często wybieracie profil klasy licealnej. A co by było gdyby Liceum mogło Was wszechstronnie przygotowywać przez cały okres nauki.

 

To jest możliwe dzięki nielicznym klasom, bogatej ofercie przedmiotów ogólnych, indywidualnej pomocy w nauce do rozszerzeń. Wybierając naszą szkołę dostajecie możliwość wpływu na jej działanie, dzięki aktywności Samorządu Szkolnego, który może prowadzić rozmowy i ingerować w pracę szkoły, tak abybyło tu Wam jak w domu. Decydując się na działanie w tej instytucji nauczycie się podstaw demokracji i polityki.

 

Pracę samorządu szkolnego można na bieżąco śledzić obserwując strony na facebooku. To tam można zobaczyć jak bardzo jesteśmy zgrani, a nasza wspólna praca owocuje dobrem wszystkich.

 

Praca uczniów to także prowadzenie radiowęzła szkolnego, dzięki temu można się nauczyć, jak pracuje prezenter, dziennikarz czy dj w stacji radiowej.

 

Wybierając nasze liceum wybieracie dogodne dojazdy. Szkoła znajduje się w sąsiedztwie głównej ulicy, niedaleko przystanków autobusowych.

 

Jeśli zależy wam na zdrowym odżywaniu, urozmaiconych i pysznych obiadach to nie mogliście lepiej wybrać. Posiłki przygotowywane przez zewnętrzną firmę cateringowa są odpowiednio skomponowane w oparciu o rady dietetyka.  

 

W Liceum NIE obowiązują mundurki szkolne, których tak dorośli ludzie jak wy nie powinni już nosić przymusowo.

 

W roku szkolnym 2024/25 prowadzimy nabór do klasy ogólnej - opartej na edukacji holistycznej  z rozszerzeniem z dwóch języków (polskiego, angielskiego). Dodatkowe godziny z matematyki i języka niemieckiego.

 

Poza tym:

  •  naukę w naszym Liceum rozpoczniesz od profesjonalnego testu Twoich predyspozycji pod kątem nauki, zdolności oraz preferencji zawodowych
  •  wybór dodatkowego przedmiotu rozszerzonego na podstawie testu ( grupa min. 7 osób)
  •  dodatkowe godziny z matematyki ( poziom podstawowy).

 

A tak przedstawić chcą nam Naszą szkołę przewodniczący samorządu szkolnego:

 

co myślą o nas uczniowie ...

 

i tak mówią ...

 

Data dodania: 2023-07-18 12:47:46
Data edycji: 2024-02-20 15:07:54
Ilość wyświetleń: 3598

Kalendarz

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje,

na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą."

(Psalm 127,1)

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Katolickie Szkoły Niepubliczne

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Dobrowolskiego 11

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej