Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Wodzie :-)

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Wodzie :-)

W roku szkolnym 2020-2021 po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskim Programie Aktywni Błękitni. Zakończylismy tę edycję pomimo trudności wynikających z pandemii - jako szkoła wyróżniona Certyfikatem Szkoły Przyjaznej Wodzie.

 

Za nami wiele działań:

 

1.     Konkurs plastyczny „Woda naszym skarbem” 

 

W konkursie „Woda naszym skarbem” wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum. Nawiązaliśmy kontakt z pruszczańskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji WIK dostarczającym wodę w tym rejonie. Otrzymaliśmy od nich materiały reklamowe oraz nagrody dla zwycięzców.

Po rozstrzygnięciu konkursu odbyła się wystawa nagrodzonych prac uczniów. Ze względu na zamknięte szkoły w tym czasie, wystawa odbyła się w formie zdjęć umieszczonych na stronie szkoły i szkolnym profilu FB. 

 

2.      Spektakl teatralny on-line "Nowa Hydrozagadka czyli dzieci i ryby mają głos" 15 grudnia 2020r.

 

3.      Program edukacyjny „Ekoeksperymentarium 2021”

 

W ramach działania uczniowie szkoły podstawowej KSN wzięli udział w programie edukacyjnym Ekoeksperymentarium 2021 pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska Michała Kurtyki. Uczniowie odwiedzali wirtualną łazienkę i kuchnię na stronie programu https://ekoeksperymentarium.pl/ , wykonując różnorakie ekozadania. Na zajęciach lekcyjnych prowadzonych on line pod okiem nauczyciela dzieci indywidualnie wykonywały zadania i dzieliły się uwagami na ich temat. Obliczały zużycie wody przy wykonywaniu codziennych czynności, przekonywały się jaką ilość wody mogą zaoszczędzić zmieniając nieco swoje nawyki. Młodsze dzieci z klasy III które chodziły stacjonarnie do szkoły wykonywały np. kostkę do WC. Nauczyciele przy pomocy materiałów uzupełniających wskazywali uczniom prawidłowe wzorce zachowań. Klasy otrzymały dyplomy Mistrza Ekologii, a nauczyciele Certyfikaty potwierdzające udział w programie.

 

4.       Spektakl teatralny on-line "Sprawa wody-kto nam ja kradnie?" 22 marca 2021r.

 

5.       Tydzień wody w KSN

 

Tydzień wody w KSN był realizowany w ramach szerszego projektu edukacyjnego w naszej szkole pod tytułem Miesiąc Ziemi w KSN.

W ramach tygodnia poświęconego tematyce wody wszyscy uczniowie KSN na swoich przedmiotach omawiali tematy związane z wodą, zarówno na zajęciach językowych, historii, czy matematyki itp.

Codziennie na stronie szkoły i profilu FB szkoły zarówno liceum jak i szkoły podstawowej pojawiały się filmy i materiały edukacyjne o wodzie, Quizy i propozycje gier online zachęcających do oszczędzania wody i podsumowujących oglądane filmy.

Na zakończenie tygodnia o wodzie przeprowadzono konkurs wiedzy o wodzie dla klas szkoły podstawowej i liceum. Pytania do testu ułożono na podstawie realizowanych programów oraz filmów i zajęć przeprowadzonych podczas tygodnia poświęconego wodzie  i nadsyłanych propozycji pytań od nauczycieli z poszczególnych przedmiotów. Okazało sie że nasza wiedza o wodzie jest bardzo wszechstronna, a uczniowie znakomicie poradzili sobie z pytaniami konkursowymi.

Klasa II SP w ramach podsumowania tygodnia wody wykonała projekty odznak Aktywni Błękitni – kropla wody.   

 

6.        Zajęcia z ratownictwa wodnego z policjantem.

 

W czerwcu we współpracy z Komenda Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim przeprowadzono zajęcia dotyczące bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Klasy IV-VIII oraz I-II LO otrzymały informację jakie zasady obowiązują w tych miejscach oraz na co zwrócić uwagę aby wypoczynek nad wodą był nie tylko przyjemny, ale też bezpieczny.

 

 

Data dodania: 2023-07-24 14:40:59
Data edycji: 2023-07-24 14:46:04
Ilość wyświetleń: 1546

Kalendarz

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje,

na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą."

(Psalm 127,1)

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Katolickie Szkoły Niepubliczne

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Dobrowolskiego 11

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej