83-000 Pruszcz Gdański
ul. Dobrowolskiego 11

Deszczowa aura za oknem nie zniechęciła naszych dzielnych Zerówkowiczów! Dziś na zajęciach z robotyki przenieśliśmy słoneczną zabawę na salę, gdzie wspólnie z robotami Photon walczyliśmy z... kałużami!
Tematem przewodnim naszych zajęć było omijanie przeszkód, a konkretnie... kałuż! Przygotowaliśmy więc "teren" pełen pomysłowo rozmieszczonych pachołków, które w fantastyczny sposób imitowały wodne pułapki. Zadanie dla naszych małych inżynierów było jasne: zaprogramować roboty Photon tak, aby sprawnie omijały "kałuże" i bezpiecznie dotarły do celu.
Z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem dzieciaki brały się do pracy. Uczyły się sterować robotami, rozpoznawać przeszkody i tworzyć algorytmy pozwalające na sprawne manewrowanie. Każdy ruch, każda zmiana ustawień była starannie przemyślana. Było widać, jak rośnie ich wiedza i umiejętności w zakresie programowania i logicznego myślenia.
Zajęcia z robotyki to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej i umiejętności rozwiązywania problemów. A kto wie, może wśród naszych Zerówkowiczów kryją się przyszli inżynierowie, którzy pewnego dnia zaprojektują roboty potrafiące pokonywać nawet największe kałuże!
Mamy nadzieję, że deszczowa pogoda szybko się skończy, ale już teraz wiemy, że nasi mali konstruktorzy są gotowi na wszelkie wyzwania! Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z Photonem i kolejne przygody w świecie robotyki!
"Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą."
(Psalm 127,1)











83-000 Pruszcz Gdański
ul. Dobrowolskiego 11