Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Warsztaty technik efektywnego uczenia się w II semestrze 2016/2017

 

W tym roku szkolnym proponujemy objęcie warsztatami dotyczącymi technik efektywnego uczenia się większość uczniów KSN. W przyszłym roku szkolnym taką wiedzę przekażemy w formie warsztatów pozostałym uczniom.

 

Planowane grupy i prowadzący w II semestrze 2016/2017 r.:

  • Klasa I oraz  II SP – p. Katarzyna Ciepielewska
  • Klasa IV – p. Małgorzata Różańska
  • Klasa V – p. Lucyna Lau
  • Klasa I A oraz I B Gimn. – p. Małgorzata Płotka
  • Klasa II A oraz II B Gimn. – p. Monika Ambros-Zezula
  • Klasa III Gimn. – p. Iwona Jakubek

 

Uczniowie otrzymali do podpisu deklaracje uczestnictwa, które prosimy zwrócić podpisane do końca tygodnia. Można zostawić je w sekretariacie Szkoły lub przekazać Małgorzacie Płotce – koordynatorowi projektu. Prowadzić zajęcia będą nasi nauczyciele, przeszkoleni z technik uczenia się, posiadający odpowiednie certyfikaty. Zajęcia będą prowadzone min. raz w tygodniu w  terminach ustalonych przez prowadzących z poszczególnymi klasami.

 

Celem warsztatów jest poprawa umiejętności efektywnego uczenia się dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzą się jak poprawiać swoją koncentrację, jak wykorzystywać przerwy w nauce, które sposoby pomogą przyswoić i utrwalić ich wiedzę. Uczniowie często nie znają, ale też często nie umieją wprowadzić w życie różnych sposobów ułatwiających rozumienie, zapamiętywanie, analizowanie materiału, którego powinni się nauczyć. Braki w technice czytania ze zrozumieniem, dopasowania różnych sposobów uczenia się do swoich predyspozycji i możliwości, skutkują niską samooceną, trudnościami w koncentracji. Efektywne uczenie się to umiejętność potrzebna na każdym etapie edukacji, a w dobie szybkich i ciągłych zmian, jest potrzebna przez całe życie.

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button