Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

czyli, jak ciekawie powtarzać i utrwalać wiedzę matematyczną?

To już kolejny, piąty, quiz matematyczny w klasie szóstej. Pierwsze dwa podsumowywały wiedzę o figurach geometrycznych i konstrukcji matematycznych. Uczniowie w domu przygotowywali pytania dla swoich koleżanek i kolegów. Za ciekawe pytania i poprawne odpowiedzi otrzymywali plusy. Kolejny quiz obejmował powtórzenie materiału przed sprawdzianem. Pytania były już dużo staranniej przygotowane,  wielokrotnie bardzo ciekawe i wykraczające poza informacje podręcznikowe. Ten sposób powtarzania przed sprawdzianem bardzo się wszystkim podobał i angażował  naprawdę wszystkich uczniów.

 

Ostatnie dwa quizy dotyczyły bardzo trudnego (wbrew pozorom) i obszernego działu „Liczby na co dzień”. Tym razem uczniowie pracowali w czterech grupach i losowali pytania przygotowane przez nauczyciela. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali od 1 do 3 punktów, w zależności od stopnia trudności pytania. Błędna odpowiedź to niestety 0 punktów. Zaskoczeniem była możliwość korzystania z podręcznika, a nawet w pytaniu podana była strona, na której należało szukać podpowiedzi. Na tablicy wisiała tabelka z nazwami grup, gdzie umieszczane były zdobywane punkty. Kolejny  quiz  związany był z ciekawostkami dotyczącymi zastosowania matematyki „na co dzień”. Była to gra w kółko i krzyżyk. Wszyscy pracowali w dwóch parach grup. Losowali pytania, które zadawali grupie „swoich przeciwników”. W nagrodę za prawidłową odpowiedź grupa mogła postawić kółko lub krzyżyk w odpowiednim polu tak, aby zablokować przeciwniku i pierwszemu umieścić trzy poprawne odpowiedzi w jednym rzędzie. Najlepsi otrzymali oczywiście plusy.

 

Wszyscy nie mogą się już doczekać kolejnych quizów i zagadek, tym bardziej, że następne lekcje poprowadzą sami uczniowie.

 

Powodzenia!!!  

Iwona Malinowska – nauczyciel matematyki

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button