Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Nowa hydrozagadka czyli dzieci i ryby mają głos

 

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM SPEKTAKLU TEATRALNYM ONLINE 15 grudnia 2020r.

 

UCZNIOWIE KLAS V, VI, VII uczestniczyli w interaktywnej lekcji o wodzie, budowaniu domów przy rzekach i innycj ważnych tematach z dziedziny ekologii!

 

W ramach programu edukacyjnego Wód Polskich - Aktywni Błękitni,  do którego nasza szkoła w tym roku przystąpiła, zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli na  WYJATKOWĄ przedświąteczną lekcję o wodzie. We wtorek  15.12.2020 o godzinie 10. 00. wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym pt. „Nowa Hydrozagadka czyli dzieci i ryby mają głos”. Spektakl trwał ponad godzinę i realizowany był w formule forum przez Teatr ZNAK. Wydarzenie było do obejrzenia na profilu Facebook Aktywni Błękitni lub na kanale Youtube. Link do udziału w wydarzeniu otrzymali uczniowie poprzez edziennik.

 

Podczas spektaklu, wspólnie zastanawialiśmy się co można zrobić, aby powstrzymać  „betonozę”,  jak retencjonować wodę, co daje sadzenie kwietnych łąk. Zastanawialiśmy się jak być Aktywnym Błękitnym  - co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę.  Spektakl w formule forum był prowadzony przez narratora i składał się z wielu części. Pierwsza to spektakl zakończony pytaniami, następnie była krótka 5 minutowa przerwa i pozostałe części, w których uczniowie poprzez sugestie (wpisywane na czacie) wpływali na przebieg i zakończenie spektaklu. Nawet udało sie przeprowadzić wywiad na zakończenie z jedną z aktorek występujących w spektaklu. 

 

Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna świadomość konieczności mówienia o ważnych dla środowiska tematach i w jaki sposób je podejmujemy, przełoży się na jakość naszego życia w przyszłości.

 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button