Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Tumbo

21.11.2018 już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie, czyli Dzień Tumbo!

Przez to wydarzenie chcemy pokazać, że pamiętamy o dzieciach i młodzieży, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Strata kogoś bliskiego, nierzadko rodzica, to sytuacja ogromnego kryzysu dla dziecka. Życie bez najbliższej osoby przepełnione jest bólem, tęsknotą, cierpieniem i często całkowitą zmianą życia, utrata poczucia bezpieczeństwa i stabilności. 

My nie zmienimy tej sytuacji życiowej tego dziecka, ale możemy wspomóc je finansowo (co jest równie ważne, ponieważ często status rodziny po śmierci jednego rodzica, całkowicie się obniża). Dlatego w naszej szkole zorganizowaliśmy loterię fantową i kiermasz ciast, które sprawiły nam wiele frajdy, a cały dochód przeznaczony jest na Fundusz Dzieci Osieroconych działający przy Fundacji Hospicyjnej, którego symbolem jest pomarańczowy słoń Tumbo. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej: http://tumbopomaga.pl/

Dzień Tumbo, to również psychoedukacja, czyli możliwość rozmowy na tematy najtrudniejsze: odchodzenia kogoś bliskiego, śmierci i żałoby. Często nawet my dorośli nie wiemy jak się zachować, co powiedzieć, co jest normalne, a co nie, trudno nam rozmawiać z dziećmi na ten temat. Dlatego też korzystamy z okazji i rozmawiamy z dziećmi w bezpoeczny dla nich sposób, na tematy, które przecież i tak ich nie ominął... W naszej szkole w klasach od 4 SP do 3 gimnazjum odbyły się lekcje eukacyjne na podstawie filmu, nastomiast w młodszych klasach od 0 do 3 SP na podstawie bajki "Trzecie życiecznie Tumbo" lub "Jasia i Małgosi". 

Wydarzenie to, już po raz drugi uwrażliwia nas i uczy mądrego pomagania!

Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w obchodzenie i przygotowanie Dnia Tumbo.

Na początek chcę podziękować Rodzicom, którzy tak licznie odpowiedzieli na prośbę i upiekli bardzo dużo ciast na kiermasz. A także podzielili się fantami tak, że dzieci mogły losować po kilka fantów!
Bardzo dziękuję uczniom naszej szkoły, którzy dzielnie i z dużym zaangażowaniem pomagali w organizacji Dnia Tumbo, wszystkim, którzy przygotowywali loterię, prowadzili ją, sprzedawali ciasta i sprzątali po nich.
Dziękuję bardzo za pomoc nauczycielom i pracownikom szkoły, szczególnie Pani Agnieszce  za przygotowanie loterii ze swoją klasą, robienie dekoracji, a także za pomoc i wsparcie przy całej organizacji, Pani Marysi i Panu Gienkowi za pomoc techniczną i życzliwość, Pani Justynie za numerowanie z dziećmi losów, Pani Ewie za przygotowanie z dziećmi literek do dekoracji, Pani Agacie za pomoc w dekoracji, Panu Marcinowi za opiekę przy loterii i Pani Dyrektor za zgodę na organizację Dnia Tumbo już po raz drugi!

Jestem również wdzięczna za każdy dobry gest, słowo wsparcia od wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów.
Bardzo się cieszę, że można z Państwem robić wspólnie piękne rzeczy!

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button