Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Języków Obcych w klasach 0-3

W dniu dzisiejszym odbył się Dzien Języków Obcych w klasach 0-3. Jak co roku mamy okazję zdjąć tradycyjne mundurki i ubrać się w kolorze flag krajów, które reprezentowaliśmy. Klasa 0 i 1 reprezentowała Niemcy, klasa 2 Wielką Brytanię oraz klasa 3 Hiszpanię.

Tego dnia każda klasa szykowała coś wyjątkowego dla innych. Oddział przedszkolny razem z klasą 1 przygotowały wyśmienicie upieczoną kaczkę, której zapach rozchodził się po korytarzu. Ponadto różnorodność pierników zachęcała do spożycia.

W klasie 2 można było posmakować wspaniały pudding, apple pie i zapić herbatką prosto z Anglii. Na ścianach było widać plakaty przybliżające nam kulturę Anglii: znane postaci, architekturę, dania świąteczne, kartki z życzeniami i zdjęcia związane z Christmas.

 

W klasie 3 wysłuchaliśmy prezentacji dot. hiszpańskich pyszności, które mogliśmy potem posmakować. Oglądaliśmy szopki jakie można oglądać w Hiszpanii oraz poznaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe tego kraju.

Dodatkowo ten dzień uświetnił koncert pastorałek - każda klasa zaśpiewała pastorałkę po angielsku, można było również usłyszeć wykonanie z języku niemieckim. 

 

Dzień Języków Obcych uważamy za bardzo udany!!!

Małgorzata Różańska  

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button