Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Warsztaty przyrodnicze w II semestrze 2016/2017

Tworzymy  trzy grupy:

  • klasa IV-VI SP
  • klasa III Gimn.
  • klasa II A Gimn.

Obecnie tworzymy 3 grupy warsztatów przyrodniczych. W tym roku szkolnym proponujemy je uczniom klasy IV-VI SP oraz II A i III Gimn. W przyszłym roku szkolnym obejmiemy takimi warsztatami pozostałych uczniów KSN od IV klasy do Gimnazjum.

 

Uczniowie otrzymali od prowadzących do podpisu deklaracje uczestnictwa, które prosimy zwrócić podpisane do końca tygodnia. Można zostawić je w sekretariacie Szkoły lub przekazać Małgorzacie Płotce – koordynatorowi projektu. Prowadzić zajęcia będą nauczyciele przedmiotów przyrodniczych: p. Sławomir Turzyński-biologia, p. Helena Janikowska-geografia, p. Marta Kadylak-fizyka, p. Agnieszka Krzymin – chemia.

 

Każda grupa będzie miała w cyklu 14 warsztatów zajęcia metodą eksperymentów z różnych dziedzin nauk przyrodniczych. Odbywać się one będą w pracowni przyrodniczej, w sali 29 na I piętrze, która jest w trakcie wyposażania, bądź na zajęciach terenowych.

 

  • Termin zajęć – grupa II A Gimn - czwartek godz. 15:00. Zaczynamy od czwartku 09 lutego 2017r. zajęciami z geografii
  • Termin zajęć – grupa III Gimn - wtorek godz. 15:00. Zaczynamy od wtorku 07 lutego 2017r. zajęciami z fizyki
  • Termin zajęć – grupa IV-VI SP - piątek godz. 15:00. Zaczynamy od piątku 03 lutego 2017r. zajęciami z biologii

 

Celem warsztatów jest rozwinięcie kompetencji przyrodniczo- matematycznych uczniów, szczególnie w zakresie praktycznego zastosowania wiedzy z dziedzin nauk przyrodniczych. Metody eksperymentu pozwalają na zrozumienie zagadnień teoretycznych przekazywanych na standardowych lekcjach, kiedy nie ma czasu na przeprowadzanie doświadczeń. Doskonale pozwalają rozwijać pasje, przygotowywać do udziału w konkursach. Pozwalają na poznanie i zrozumienie mechanizmów rządzących prawami przyrody. Przede wszystkim uczniowie  poczują się pewni jakości swojej wiedzy.

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 58 691 75 60

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button