Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szkoła dla Rodziców edycja 2017/2018

Drodzy Rodzice!

 

Rusza kolejna edycja "Szkoły dla Rodziców" w naszej placówce. Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach.

 

Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich chętnych. Również dla rodziców spoza naszej szkoły.  Cykl spotkań obejmuje 10 dwugodzinnych zajęć warsztatowych. 

 

W tym roku szkolnym zajęcia odbywać się będą w poniedziałki – w godz. 18:15-20:15 w budynku KNSP przy Wojska Polskiego

 

Prowadzić je będzie mgr Beata Szpakowska.                                                                 

Ukończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami. Zajmuje się diagnozą psychologiczną oraz terapią zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń odżywiania. Prowadzi zajęcia rozwijające umiejętności wychowawcze, konsultacje psychologiczne oraz warsztaty dla młodzieży,nauczycieli i rodziców.

 

Chęć udziału w zajęciach można zgłaszać osobiście w sekretariacie KNSP, telefonicznie pod numerem 58 691 75 60 oraz poprzez pocztę  elektroniczną knsp@katolicka.com.pl.

 

Głównym celem "Szkoły dla Rodziców" jest wspieranie ich w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

 

Główne motto Szkoły dla Rodziców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać.

 

Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co (zgodnie z wynikami badań J. D. Hawkinsa) sprawia, że jest on także programem profilaktycznym.

 

Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców uczy nie tyle „metod” co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 58 691 75 60

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button