Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Rusza edycja Szkoły dla Rodziców 2019

Szanowni Państwo,

 

Rusza kolejna edycja "Szkoły dla Rodziców" w naszej placówce. Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach. W tej edycji chcemy szczególnie zwrócić uwagę na radzenie sobie z trudnymi emocjami dziecka. Oczywiście tematyka zajęć będzie dostosowana do potrzeb uczestników.

 

Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański, zajęcia są bezpłatne dla wszystkich chętnych. Również dla rodziców spoza naszej szkoły. Cykl spotkań obejmuje 10 dwugodzinnych zajęć warsztatowych. 

 

W tym roku szkolnym zajęcia odbywać się będą we wtorki – w godz. 18:15-20:15 w budynku KSN przy Wojska Polskiego 8. Rozpoczęcie zajęć po zebraniu grupy.

 

Prowadzić je będzie mgr Beata Szpakowska.                                                                 

Ukończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami. Zajmuje się diagnozą psychologiczną oraz terapią zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń odżywiania. Prowadzi zajęcia rozwijające umiejętności wychowawcze, konsultacje psychologiczne oraz warsztaty dla młodzieży, nauczycieli i rodziców.

 

Chęć udziału w zajęciach można zgłaszać osobiście w sekretariacie KSN, telefonicznie pod numerem 58 691 75 60 oraz poprzez pocztę  elektroniczną knsp@katolicka.com.pl.

 

Głównym celem "Szkoły dla Rodziców" jest wspieranie ich w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

 

Główne motto Szkoły dla Rodziców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać.

 

Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co (zgodnie z wynikami badań J. D. Hawkinsa) sprawia, że jest on także programem profilaktycznym.

 

Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców uczy nie tyle „metod” co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu

 

Serdecznie zapraszamy,

Dyrekcja szkoły i Fundacja BRAMA

 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button