Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Poznaj Nas

Katolickie Szkoły Niepubliczne powstały w 2004 roku. Mamy więc już ponad piętnastoletnie doświadczenie. Szkoła mieści się w dwukondygnacyjnym ponad stuletnim budynku, który przeszedł remont generalny. Budowla ta to nie tylko zwykły ceglany budynek z witrażem nad głównym wejście, ale też spory fragment historii naszego miasta. W budynku mieszczą się  klasy lekcyjne, świetlica i biblioteka. Szkoła posiada ogródek z trawnikiem i ławeczkami, które w ciepłe dni są wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych.

 

 

Młodzież w naszej szkole ma możliwość spożywania posiłków przygotowywanych przez zewnętrzną firmę cateringową. Dieta jest urozmaicona, oraz oparta o wytyczne dietetyka tak, aby wspomagać rozwój młodych ludzi potrzebujących dużo zdrowej energii.

 

Liczba uczniów od samego początku to 20 osób na klasę, klasy są pojedyncze, a jedynym wyjątkiem są dwie klasy licealne, obecnie drugie. Wynika to z likwidacji gimnazjów i wprowadzenia 8 letnich szkół podstawowych.

 

 

Rozwój szkoły, organizacja i przebieg kształcenia, wychowanie i opieka.

 

W związku z tym, że do szkoły uczęszcza mała ilość uczniów, to wszyscy tu czują się dobrze i bezpiecznie. Szkoła jest rozpoznawalna w okolicy ze względu na jej katolicki charakter i patrona szkoły, jakim jest św. Jan Paweł II. Uczniowie czynnie biorą udział w Mszach Świętych, które odbywają się raz w tygodniu przed rozpoczęciem zajęć. W ramach integracji ze społecznością lokalną uczniowie szkoły uczestniczą w różnego rodzaju uroczystościach organizowanych przez władze miasta i powiatu, między innymi warsztach, festynach, jasełkach, konkursach, akcjach chrytatywnych i innych. Ważne akademie i inne uroczystości szkolne są organizowane wspólnie z rodzicami. Szkoła, organizując wycieczki zawsze pamięta o edukacyjnym charakterze wyjazdu. Cała społeczność lokalna we współpracy ze szkołą zaangażowana jest w przygotowanie ważnych wydarzeń kościelnych przy współpracy z księdzem proboszczem Piotrem Majewskim. Wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego jako obcego nowożytnego. Poza tym drugim obowiązkowym językiem nowożytnym język niemiecki. Po zajęciach obowiązkowych mają również możliwość korzystania z zajęć dodatkowych, które się odbywają na Terenie naszej szkoły. Wsparcie w naszej szkole jest Psycholog szkolna

 W naszej szkole:

Uczniowie szkoły biorą udział w licznych zbiórkach na rzecz pomocy innym. W okresie świąt ogranizują zbiorkę żywności, a w okresie największych mrozów pomagają biednym zwierzętom ze schronisk

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium w Gdańsku oraz w miejskich i powiatowych organizowanych przez szkoły lub placówki. Między innymi są to konkursy czytelnicze, językowe czy z przedmiotów ścisłych.

Zajęcia sportowe organizowane w naszej szkole są nastawione na rozwój umiejętności i poszukiwanie ulubionej pasji, między innymi poprzez zajęcia z tenisa, piłki nożnej, unihokeja, tańca, fitness czy naukę pływania.

Zaletą naszej szkoły jest kameralność i indywidualne podejście do każdego ucznia. Zapoznać można się z tym w Misji Szkoły

 

Więcej o biężacych wydarzeniach i akcjach dowiesz się śledząc naszego Facebooka

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button