Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Konkurs na najpiękniejszy różaniec

Październik – miesiącem różańca świętego

 

Pod koniec września bieżącego roku ogłoszono w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy różaniec.

Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej, rodzinnej, wspólnotowej; integracja dzieci, młodzieży, rodzin; rozwój talentów u dzieci i młodzieży; budzenie aktywności twórczej starszych i młodszych uczniów; pobudzenie wyobraźni i pomysłowości uczniów oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

W konkursie wzięli uczniowie  z klas od 0 do II LO.

Tematem konkursu był różaniec wykonany dowolna techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych, dostępnych materiałów (np.: kasztanów, jarzębiny, muszelek, nakrętek, makaronu, plasteliny, fasolki, koralików oraz wielu innych) i pomysłów na wykonanie różańca.

Wykonane różańce należało składać u wychowawców klas lub u katechetów do 15 października 2020 roku (środa). Każdy Różaniec był odpowiednio podpisany imieniem i nazwiskiem ucznia oraz nazwą klasy.

Wszystkie złożone prace zostały pozytywnie ocenione. Wykonane różańce zostały wyeksponowane na wystawie, na której znalazły się także informacje związane z historią różańca.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował
w codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej, nie tylko w październiku, ale także przez cały rok liturgiczny.

 

Ksiądz Marcin Kunat - Pallotyn

 

 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button