Edziennik Librus

Poczta e-mail

 
 

NIEPUBLICZNA SZKOŁA MUZYCZNA w Pruszczu Gdańskim istnieje od 2006 roku. W budynku KSN, w miłej i przyjemnej atmosferze prowadzimy   zajęcia artystyczne dla uczniów w różnym wieku. W ofercie  nauka gry na instrumentach: fortepian,  skrzypce,  wiolonczela, gitara, akordeon, flet,  klarnet, perkusja.

Istnieje  możliwość wypożyczenia  niektórych instrumentów!

 

W ofercie kształcenia również:

  • kształcenie słuchu
  • umuzykalnienie z rytmiką
  • chór
  • instrument dodatkowy
  • zespół instrumentalny
  • dla chętnych udział w orkiestrze dziecięcej SYMFO-SMYKI;

 

W tradycję naszej szkoły wpisały się cykliczne koncerty, przedstawienia  i muzyczne spotkania: m.in. wieczór z pieśnią patriotyczną, muzyka z Mikołajem, koncert kolęd,  pokazy rytmiki,  powitanie wiosny czyli muzyka w ogrodzie, rozdanie świadectw z ,,wakacyjną piosenką”, i inne.

Od  2010 roku w ofercie dostępny  również oddział dla najmłodszych: umuzykalnienie z rytmiką (dla dzieci od 1 roku życia!). Rozwijamy słuch i wrażliwość  muzyczną poprzez zabawy muzyczne, naukę piosenek, elementy rytmiki, wprowadzamy  pierwsze kontakty z instrumentami. Realizujemy autorski program nauczania.

 

DODATKOWE INFORMACJE: 606-141-859

 

Szkołę  założyli  i  prowadzą:

Magdalena Szczypiorska – teoretyk muzyki, pianistka, organistka. Urodzona w 1978 w Lublinie. W 1997 roku ukończyła  Szkołę Muzyczną II st. w Gdyni w klasie fortepianu. Otrzymała roczne stypendium prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w nauce (2002).  W roku 2003 uzyskany  tytuł magistra sztuki (studia ukończone z wyróżnieniem), specjalizacja Teoria Muzyki Wydziału:  Kompozycja i Teoria Muzyki (Akademia Muzyczna Gdańsk). W 2010 uzyskany drugi tytuł  magistra sztuki: specjalizacja Muzyka Kościelna Wydziału Dyrygentura Chóralna, Edukacja Muzyczna i Rytmika (Akademia Muzyczna Gdańsk). Od 2004 roku jest dyrektorem Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Tczewie, od 2006 również w Pruszczu Gdańskim;  sukcesy odnosi także na stanowisku nauczyciela muzyki w Katolickiej Szkole Niepublicznej w Pruszczu Gd. (2004 – Nagroda Dyrektora Szkoły, 2006 - Chór Szkolny otrzymał Puchar Dziekana w I Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych w ramach projektu ,,Śpiewająca Polska”). Pasję  kształcenia słuchu u dzieci najmłodszych po studentów łączy z pracami naukowymi i wykonywanym zawodem. Prywatnie mama czwórki dzieci.

Andrzej Szczypiorski – muzyk instrumentalista, dyrygent, kompozytor, aranżer. Urodzony w 1971 w Lęborku. W 1990 roku ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Gdańsku. W latach 1990 – 1998 studiował w klasie mistrzowskiej prof. Christofa Caskela w  Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii  (Niemcy), którą ukończył z wyróżnieniem – specjalizacja w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych. Podczas swojej kariery współpracuje ze znakomitymi artystami takimi jak: Karlheinz Stockhausen, Leonard Slatkin, James Levine, Jose Carreras, Monserat Cabalie oraz orkiestrami: Reńskiej Filharmonii, Radiową Orkiestrą z Kolonii – WDR, Orkiestrą Radia Hessen-HR i Orkistrą Kammeroper Frankfurt, koncertując na największych scenach Europy. Od 2004 roku jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfoników Gdańskich i Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej; prowadzi firmę ,,Muzyka – Szczypiorski”, do której funkcji należy m. in. działalność Niepublicznej Szkoły Muzycznej.