warsztaty programowania

 

 

W ramach projektu „Uczeń KSN na przyszłym rynku pracy” realizowanego przez Katolickie Szkoły Niepubliczne w Pruszczu Gdańskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego uczniowie klasy IV SP pod okiem Pana Wiktora Borowiec rozwijają swoją kreatywność, uczą się programowania prostych urządzeń i świetnie się przy tym bawią.

 

 

Warsztaty programowania –robotyki w II semestrze 2016/2017 – klasa IV

 

Obecnie tworzymy grupę dot. warsztatów programowania - robotyki. W tym roku szkolnym proponujemy je uczniom klasy IV SP.

W przyszłym roku szkolnym obejmiemy takimi warsztatami pozostałych uczniów KSN.

 

Uczniowie klasy IV SP otrzymali do podpisu deklaracje uczestnictwa, które prosimy zwrócić podpisane do końca tygodnia. Można zostawić je w sekretariacie Szkoły lub przekazać Małgorzacie Płotce – koordynatorowi projektu.

Prowadzić zajęcia będzie firma zewnętrzna, doświadczona w prowadzeniu tego typu zajęć dla młodzieży.

Termin zajęć – poniedziałek godz. 14:00. Zaczynamy od poniedziałku 06 lutego 2017r.

 

Celem warsztatów jest rozwinięcie kompetencji informatycznych uczniów, szczególnie w zakresie rozwijania ich kreatywności, praktycznego zastosowania nowoczesnych technologii. Już na etapie Szkoły Podstawowej możemy pokazać dzieciom, jakie mają ogromne możliwości. Potrafią programować proste urządzenia, mogą wprowadzać w życie swoje pomysły. Takie szkolenia są na rynku powszechne, cieszymy się, że nasi uczniowie będą mogli z nich bezpłatnie skorzystać.