Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

100 -na rocznica Narodzin Jana Pawła II

 

              18 maja 1920 roku Urodził się cudowny chłopczyk, a właściwie chłopak. Jan Paweł II był bowiem wyjątkowo duży, silny i zdrowy: ''Głośno płakał, jakby chciał przekrzyczeć ludzi śpiewających litanię w pobliskim kościele"


              Jesteśmy częścią pokolenia Świętego Jana Pawła II. Część z nas, nauczycieli, rodziców miało okazję spotkać Tego wyjątkowego człowieka w swoim życiu.  Żyjemy w blasku Jego pontyfikatu. Wyrażamy głębokie przekonanie, że wychowanie dzieci w duchu nauki naszego Wielkiego Rodaka pozwoli nam kształtować ludzi mądrych, światłych, wrażliwych i gotowych do pracy nad dziełem tworzenia świata piękniejszego, lepszego i bardziej sprawiedliwego.  Czerpiąc radość z faktu , że właśnie on jest patronem naszej szkoły, doceńmy to i zauważmy, że każdego dnia możemy biegając po szkolnych korytarzach spoglądać na wizerunek Świętego Jana Pawła II. Mamy również możliwość poznać jego wartościowe przesłania i cenne myśli pozostawione nam niejako depozyt.

 

               Jako nauczyciele staramy się wypełniać Papieskie zadania które oparte są o historynie ukształtowane wartości, godność i mądrość, perfekcjonizm i odpowiedzialność w pracy, szlachetny humanizm, szacunek i miłość do innych ludzi.

               W obliczu tej znaczącej rocznicy wielu ludzi zapewne zadaje dziś pytanie: Kim jest dla nas Jan Paweł II? I jak zwykle odpowiedzi są bardzo zróżnicowane. Dla jednych papież jest mężem stanu lub głową państwa Watykańskiego. Dla innych jest on człowiekiem wielkiego formatu, obok którego nie można przejść obojętnie. Człowiekiem wielkiej wiary, bezgranicznie oddanym sprawie Ewangelii, będącym dla wszystkich wzorem, pedagogiem i ojcem.

 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button