Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Podopieczni Adopcji Serca

   W poprzednim roku szkolym uczniowe nasze szkoły z klasy drugiej pod opieką pani Emilii  Kotz napisały listy naszym dzieciom  z Afryki. Wpodziękowaniu dostaliśmy piękny ,kolorowy Bożonaredzeniowy list .

SEIMBEBANG JUNIOR FRU

         Ma prawie 11 lat i pochodzi z Kamerunu. Chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej przy placówce misyjnej w Mbei prowadzoenej przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek. Posiada siedmioro rodzeństwa w wieku od 16 do 3 lat.  Mieszka wraz z rodziną w nieukończonym domu z niewypalanej cegły. Mają 3 łóżka, 1 stół, 2 krzesła, szafę i ławki. Wodę czerpią z potoku znajdującego się u podnóża wzgórza, na którym mieszkają. Dostęp do wody pitnej jest często ograniczony. Rodzice zajmują się rolnictwem, dzięki czemu mają środki na podstawowe produkty spożywcze. Mimo to najmłodsze trojaczki pozostają niedożywione.

       Junior ma się bardzo dobrze, lubi grać w piłkę, pomaga rodzicom w polu i domu: przynosi wodę, drewno do gotowania w kuchni. Często zostaje ze swoim chorym dziadkiem. Zna angielski.

 

BYIRINGIRO EGIDE

        Ma ponad 14 lat i pochodzi z Rwandy. Obecnie uczęszcza do 3 klasy szkoły średniej, do której ukończenia pozostało mu jeszcze 3 lat. Mieszka ze swoją rodziną - posiada dwie siostry w wieku 20 i 11 lat oraz dziewięcioletniego brata. Rodzina nie ma własnego domu, dlatego wynajmują mały domek na wsi. Egide lubi pracować i uczyć się, jednak w ostatnich latach poważnie chorował w wyniku zatrucia. Obecnie czuje się dobrze.

Dziękujemy srdecznie za nadsyłane listy i rusunki chłopców. W ubiegłym roku nasi uczniowie z klasy 1 w ramach klasowego wolontariatu wykonali rysynki i przesłali naszym podopiecznym.

 

 

Informacje zostały opracowane na podstawie materiałów nadesłanych przez Ruch Maitri, którego dziełem jest Adopcja Serca

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button