Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W poniedziałek, 12 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni - Pani Kasi Ciepielewskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w szkolne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pomimo panujących obostrzeń uroczysta atmosfera została utrzymana

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym przedstawili siebie Pani Dyrektor Iwonie Jakubek. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Jakubek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez dyrektor szkoły oraz wychowawcę.

Po uroczystości pasowania nasi nowo zaprzysiężeni pierwszoklasiści wręczyli symboliczną różę Pani Dyrektor i Pani Kasi.

Po uroczystym apelu Uczniowie klasy I wraz z Wychowawcą udali się do klasy na poczęstunek. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”. 

 

Niedługo będziecie mogli Państwo obejrzeć całą galerię zdjęć z tego wydarzenia wraz z krótkim filmikiem. 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button