Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Miejsce nauki

Katolickie Szkoły Niepubliczne powstały w 2004 roku. Mamy więc już ponad piętnastoletnie doświadczenie. Szkoła mieści się w dwukondygnacyjnym ponad stuletnim budynku, który przeszedł remont generalny. Budowla ta to nie tylko zwykły ceglany budynek z witrażem nad głównym wejście, ale też spory fragment historii naszego miasta. W budynku mieszczą się  klasy lekcyjne, świetlica i biblioteka. Szkoła posiada ogródek z trawnikiem i ławeczkami, które w ciepłe dni są wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych.

 

Drugim miejscem, w którym najmłodsi stawiają swoje pierwsze kroki związane z edukacją jest szkoła dla klas I-III i oddziału przedszkolnego. Budynek ten jest położony przy domu parafialnym Kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Chopina 3. Dzieci mają do dyspozycji sale lekcyjne przypisane na cały okres nauki wczesnoszkolnej, salę gimnastyczną, a także świetlicę szkolną.

 Drugi budynek szkolny jest także wyposażony w nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci.

 

 

Dzieci w naszej szkole mają możliwość spożywania posiłków przygotowywanych przez zewnętrzną firmę cateringową. Dieta jest urozmaicona, oraz oparta o wytyczne dietetyka tak, aby wspomagać rozwój młodych ludzi potrzebujących dużo zdrowej energii.

 

Liczba uczniów od samego początku to 20 osób na klasę, klasy są pojedyncze, a jedynym wyjątkiem są dwie klasy licealne, obecnie drugie. Wynika to z likwidacji gimnazjów i wprowadzenia 8 letnich szkół podstawowych.

 

 

Rozwój szkoły, organizacja i przebieg kształcenia, wychowanie i opieka.

 

W związku z tym, że do szkoły uczęszcza mała ilość uczniów, to wszyscy tu czują się dobrze i bezpiecznie. Szkoła jest rozpoznawalna w okolicy ze względu na jej katolicki charakter i patrona szkoły, jakim jest św. Jan Paweł II. Uczniowie czynnie biorą udział w Mszach Świętych, które odbywają się raz w tygodniu przed rozpoczęciem zajęć. W ramach integracji ze społecznością lokalną uczniowie szkoły uczestniczą w różnego rodzaju uroczystościach organizowanych przez władze miasta i powiatu, między innymi warsztach, festynach, jasełkach, konkursach, akcjach chrytatywnych i innych. Ważne akademie i inne uroczystości szkolne są organizowane wspólnie z rodzicami. Szkoła, organizując wycieczki zawsze pamięta o edukacyjnym charakterze wyjazdu. Cała społeczność lokalna we współpracy ze szkołą zaangażowana jest w przygotowanie ważnych wydarzeń kościelnych przy współpracy z księdzem proboszczem Piotrem Majewskim. Wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego jako obcego nowożytnego. Poza tym drugim obowiązkowym językiem nowożytnym, którego się uczą dzieci już od klasy pierwszej jest język niemiecki. Oprócz tego wszyscy uczniowie najmłodszych klas korzystają z nauki języka mniejszości narodowej- kaszubskiego. Po zajęciach obowiązkowych mają również możliwość korzystania z zajęć dodatkowych, które się odbywają na terenie naszej szkoły. Codziennie do godz. 17:00 czynna jest świetlica, w której uczniowie klas 0 - VI mogą rozwijać swoje zainteresowania lub odrabiać zadania domowe, nim rodzice po pracy będą mogli je odebrać po zajęciach. Uczniowie wymagający wsparcia ,mogą korzystać z pracy logopedy i psychologa szkolnego.

 W naszej szkole:

Uczniowie szkoły biorą udział w licznych zbiórkach na rzecz pomocy innym. W okresie świąt ogranizują zbiorkę żywności, a w okresie największych mrozów pomagają biednym zwierzętom ze schronisk

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium w Gdańsku oraz w miejskich i powiatowych organizowanych przez szkoły lub placówki. Między innymi są to konkursy czytelnicze, językowe czy z przedmiotów ścisłych.

Zajęcia sportowe organizowane w naszej szkole są nastawione na rozwój umiejętności i poszukiwanie ulubionej pasji, między innymi poprzez zajęcia z tenisa, piłki nożnej, unihokeja, tańca, fitness czy naukę pływania.

Zaletą naszej szkoły jest jednozmianowość, kameralność i indywidualne podejście do każdego ucznia. Zapoznać można się z tym w Misji Szkoły

 

Więcej o biężacych wydarzeniach i akcjach dowiesz się śledząc naszego Facebooka

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button