Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Papieski i Dzień Wartości

W dniu 24.05.2019 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski i Dzień Wartości, który przebiegał pod hasłem :"Poczucia własnej wartości". Rozpoczęliśmy go uroczystą Eucharystią, podczas której Ksiądz przebliżył nam postać Jana Pawła II. Wspólnie modliliśmy się za jego wstawiennictwem. 

W tym dniu było dużo atrakcji i różnych aktywności. Każda klasa wraz z wychowawcą omówiła projekt "cichy przyjaciel", który zakładał wylosowanie jednej osoby z klasy i robienie jej drobnych przyjemności, miłych gestów przez tydzień. W klasach uczniowie zrobili na podsumowanie poster z tego wydarzenia, podkreślając jakie dzięki temu wartości możemy widzieć w codziennym życiu.

Klasy 0-3 miały lekcje z wychowawcami o wartościach i złotej rybce, niektóre klasy oglądały również film o Janie Pawle II. W klasach 4-6 SP odbyły się warsztaty o poczuciu własnej wartości prowadzone przez zaproszonego gościa- psycholog Hospicjum Pomorze Dzieciom Kamilę Bubrowiecką. Natomiast klasy 7, 8 SP oraz 3 gimnazjum uczestniczyły w wykładzie o wartości samego siebie oraz wartościach w życiu prowadzonym przez Prezes Hospicjum Pomorze dzieciom Ewę Leigman. 

Wszystkie klasy miały qiuz wiedzy o Janie Pawle II, przygotowany przez klasę 3B gim, a w klasach 7-8 SP i 3 gim była również gra planszowa, przygotowana przez klasę 3A gim. 

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Dzękuję uczniom za zaangażowanie, szczególnie klasom 3 gimnazjum za przygotowanie quizu i gry planszowej. Dziękujemy Rodzicom za obecność, wychowawcom za pracę z uczniami oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację i opiekę w tym dniu. 

Zapraszamy do którkiej fotorelacji. 

Bardzo cieszymy się i dziękujemy zaproszonym gościom, Kamili Bubrowieckiej i Ewie Legiman, że poświęciły swój czas, by przybliżyć naszym uczniom ich codzienną pracę w Hospicjum pełną wrażliwości i uważności na innych. 

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 506 802 427

ksn@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button