Od uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny z udziałem wszystkich uczniów rozpoczęły się w naszej szkole uroczyste obchody święta Konstytucji 3 Maja.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie klasy II edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali dla klas 0-3 SP najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Przygotowali prezentację, wystawę tematyczną oraz zaśpiewali „Majową Jutrzenkę”. Nie zabrakło też biało – czerwonych symboli i każdy uczeń otrzymał małą polską flagę.

Natomiast w klasach 4-6 SP i gimnazjum uczniowie brali udział w czterech konkurencjach: na najlepiej przebrana klasę, na najlepszy plakat i najlepszą flagę.