Tylko miłość jest twórcza.

św. Maksymilian Kolbe

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie naszej Szkoły - razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki: za bezinteresowność, wysiłek i życzliwość, które towarzyszyły przygotowywaniu prezentów. Zbieraliśmy dary dla rodziny z trojgiem dzieci, a rozmiary paczki przerosły nasze oczekiwania – udało się skompletować ponad 20 paczek z  żywnością, środkami czystości oraz ubraniami.

 

W sobotę 12 grudnia 2015 wszystkie prezenty zostały przewiezione do magazynu Szlachetnej Paczki w Gdyni na Wzgórzu Świętego Maksymiliana, skąd zostały dostarczone do wybranej przez nas rodziny. 

Fotorelacja z magazynu w Gdyni: tutaj

 

Chcielibyśmy również szczególnie podziękować tym rodzicom, którzy włączyli się w Szlachetną Paczkę poprzez ofiarowanie rodzinie potrzebnych sprzętów. Dzięki Wam rodzina może cieszyć się potrzebnym im tabletem oraz blenderem. Nieoceniona okazała się również pomoc przy przewożeniu paczek do magazynu w Gdyni – transport 21 sporych rozmiarów pakunków był nie lada wyzwaniem.

 

Poniżej zamieszczamy przesłaną przez wolontariusza relację ze spotkania z rodziną

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Rodzina była zszokowana ilością paczek. Nie spodziewali się tak wielu prezentów. Dziewczyny oglądały ubrania i nie wierzyły, że to wszystko rzeczywiście jest ich. Daniel po spojrzeniu do pudełka z tabletem nawet go nie zauważył, a gdy mu go podałam, aż usiadł z wrażenia. Pani Edyta nie mogła wyjść z podziwu, a pan Zdzisław nie mógł wyjść z podziwu i cały czas się uśmiechał. Paczka zawierała wszystko. Tablet dla dzieci, ubrania, jedzenie, środki czystości. Rodzina cieszyła się, że przez najbliższy czas nie będzie musiała praktycznie wydawać pieniędzy na podstawowe artykuły, a biorąc pod uwagę stan zdrowia pani Edyty i to, że chwilowo nie może pracować, pozwoli im nie wpaść w dołek w najbliższym czasie.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo dziękuję za współpracę i zaangażowanie wszystkich osób składających się na paczkę. Mam nadzieję, że uda mi się spotkać więcej takich darczyńców. Dziękuję.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Bardzo dziękujemy za wszystko, za ogrom włożonej pracy w dobieraniu prezentów, za to,  jak starannie były dobrane, jak wszystko było przemyślane, jak bardzo poważnie wszystko było potraktowane oraz za to, ile serca włożyła zostało włożone w zrobienie tej paczki. 

 

XV edycja SZLACHETNEJ PACZKI to 612 rejonów, w których ponad 10 500 wolontariuszy spotkało się z ponad 20 770 rodzinami. Paczki dla nich przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś razem z nami.

Podsumowanie ogólnopolskie: tutaj