Edziennik Librus

Poczta e-mail

 
 

Relacje

Od uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny z udziałem wszystkich uczniów rozpoczęły się w naszej szkole uroczyste obchody święta Konstytucji 3 Maja.

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie klasy II edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali dla klas 0-3 SP najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Przygotowali prezentację, wystawę tematyczną oraz zaśpiewali „Majową Jutrzenkę”. Nie zabrakło też biało – czerwonych symboli i każdy uczeń otrzymał małą polską flagę.

Natomiast w klasach 4-6 SP i gimnazjum uczniowie brali udział w czterech konkurencjach: na najlepiej przebrana klasę, na najlepszy plakat i najlepszą flagę.

Czytaj więcej: Święto Konstytucji 3 maja - relacja - maj 2017

28 kwietnia 2017 r. uczeń klasy II  Kacper przygotował dla klasy lekcję pt. „Co powinieneś wiedzieć o rasie labrador?”.

Przyprowadził swojego pupila szczeniaczka rasy labrador - Aleksa Juniora, który zaskarbił sobie serca wszystkich dzieci.  Przygotował również karty pracy oraz słodkie nagrody za prawidłowe odpowiedzi. Lekcja była ciekawa, pełna niespodzianek i bardzo podobała się uczniom.

Czytaj więcej: lekcja prowadzona przez ucznia Kacpra z klasy II - kwiecień 2017

W dniach 8-9 czerwca klasa III była na wycieczce, w czasie której odwiedziła Bydgoszcz, Solec Kujawski i Golub - Dobrzyń. Uczniowie zwiedzili bydgoskie Stare Miasto, Muzeum Leona Wyczółkowskiego, Papugarnię i Złamek Golubski. Największe emocje wzbudziła wizyta w świecie dinozaurów w JuraParku.

27. maja 2017 r. w naszej szkole odbył się ostatni etap konkursu programistycznego "Potyczki z komputerem".
Do naszej szkoły przyjechali uczniowie z całego województwa, którzy po dwóch poprzednich etapach zakwalifikowali się do finału.
Katolickie Szkoły Niepubliczne reprezentowali:

  • Diana Błaszczuk (kategoria A: kl. 0-3 SP)
  • Wiktoria Krawczuk-Goluch (kategoria A: kl. 0-3 SP)
  • Oliwia Błaszczuk (kategoria B: kl. 4-6 SP)
  • Konrad Ślusarz (kategoria C: kl. 1-3 Gim.)

Tydzień później, 3. czerwca 2017, wszyscy uczestnicy etapu finałowego wzięli udział w uroczystym zakończeniu konkursu w firmie Intel, w Gdańsku. Przed ogłoszeniem wyników każdy miał okazję zwiedzić tę wielką korporację, dowiedzieć się nad czym ciekawym i w jaki sposób programista może tam pracować oraz jakich niecodziennych narzędzi może w swojej pracy używać.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyły fanfary i wręczenie nagród. Wśród uczestników konkursu z naszej szkoły aż trzy osoby otrzymały nagrody za zajęte miejsca: Diana zajęła V miejsce w województwie (w kategorii A), Oliwia zajęła I miejsce w kategorii B, zaś Konrad zajął IV miejsce w kategorii C!

Na zdjęciach z wręczenia nagród możecie zobaczyć wszystkich naszych utalentowanych programistów w towarzystwie Pani Marty Kolki, która opiekuje się naszymi konkursami Baltie oraz Pana Bohumira Soukupa - twórcy oprogramowania Baltie i platformy konkursowej, na której konkurs "Potyczki z komputerem" ("Pomorski Baltie 2017") został zorganizowany i przeprowadzony.

Serdecznie gratulujemy tego doniosłego sukcesu!!!

UCZNIOWIE KLASY II I KLASY III NA NAJWIĘKSZEJ WYSTAWIE BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

2 marca 2017r. uczniowie klasy II i klasy III udali się do Galerii Metropolia na największą wystawę budowli z klocków LEGO. Na wystawie można było podziwiać m.in. największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ogromną atrakcją była również Aleja Gwiazd, gdzie spotkaliśmy m.in. postać Roberta Lewandowskiego – wykonaną z 70 tys. klocków w skali 1:1, czy wysoką na 214 cm postać jedynego Polaka w historii NBA – Marcina Gortata – do której zużyto ponad 120 tys. elementów.

Atrakcją cieszyła się też strefa zabaw klockami LEGO m.in. Brick Wall – ściana do pisania klockami czy strefa gier LEGO na Play Station 4 oraz wiele innych atrakcji.