Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie naszej Szkoły ! 

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki: za bezinteresowność, wysiłek i życzliwość, które towarzyszyły przygotowywaniu prezentów. Również w tym roku udało się skompletować ponad 20 paczek z żywnością, środkami czystości oraz ubraniami oraz zebraliśmy 1700 złotych potrzebnych na zakup pralki!

Chcielibyśmy również szczególnie podziękować tym rodzicom, którzy włączyli się w Szlachetną Paczkę poprzez ofiarowanie dodatkowych rzeczy - bonów na buty, pościeli, ubrań, zegarka, kosmetyków. Nieoceniona okazała się również pomoc przy przewożeniu paczek do magazynu w Gdańsku – transport ponad 20 sporych rozmiarów pakunków był nie lada wyzwaniem.

Poniżej zamieszczamy przesłaną przez wolontariusza relację ze spotkania z rodziną 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Podczas wnoszenia prezentów do mieszkania było widać ogromne zaskoczenie domowników dużą ilością otrzymanych prezentów. Pani Aneta, gdy usiadła za stołem i zobaczyła całą podłogę zastawioną prezentami, rozpłakała się. Jej starsza córka Basia natychmiast podbiegła do mamy i mocno ją przytuliła. Po chwili Basia usiadła, ale nie mogła przestać płakać. Gdyby łzy mogły zamieniać się w diamenty, to na pewno Darczyńca byłby posiadaczem najpiękniejszych diamentów. Wolontariuszki próbowały podjąć rozmowę, ale po chwili dało się odczuć, że te łzy to nie tylko łzy radości. Są wśród nich także łzy, które są tajemnicą osobistych przeżyć tej rodziny. Postanowiłyśmy to uszanować i powiedziałyśmy pani Anecie, że wrócimy do nich później. Wychodząc, przytuliłam panią Anetę bardzo mocno i wtedy poczułam, jak jej całe ciało drży. Wtedy przypomniały mi się słowa, które wypowiedział lis do Małego Księcia: "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..." Gdy przyszłyśmy drugi raz zastałyśmy panią Anetę uśmiechniętą i radosną. Prezenty były już rozpakowane. Wszyscy byli z nich zadowoleni. Teraz mogliśmy posłuchać relacji z otrzymanych prezentów. Pani Aneta z ogromnym wzruszeniem pokazała nam bon na zakup nowej pralki oraz bony na zakup nowego obuwia dla całej rodziny. Nie powiedziała wiele słów, ale jej świecące oczy dopowiedziały nam wszystko. Zuzia jest pilną uczennicą i bardzo się ucieszyła z książki pt.: "Narnia." Niedługo będzie ją przerabiać w szkole. Dla Zuzi największym zaskoczeniem był zestaw rzeczy z motywami bohaterów z Krainy Lodu. Wśród nich była piękna pościel, piżama, portfelik, naszyjnik. Zuzia dostała też szkatułkę, zegarek i ulubione getry. Basia najbardziej była zadowolona z nowej kurtki, spodni i swetra. Nie mogła się nadziwić, że te rzeczy są jak na nią szyte. Basia była też zadowolona z kosmetyków, szczególnie podobały się jej lakiery do malowania paznokci. Pan Karol otrzymał nową kurtkę, która leży na nim idealnie. Pani Aneta bardzo się ucieszyła, że jak pójdą podczas świąt do Kościoła, to mąż będzie ładnie wyglądał. Dużą niespodzianką dla pani Anety była duża ilość środków czystości, a zwłaszcza proszku do prania. Przy obłożnie leżącej chorej jest sporo prania, dlatego jest on tak ważny. Wśród prezentów są też potrzene środki do pielęgnacji p. Jadzi. Pani Aneta jest również wdzięczna za żywność. Ma już plany kulinarne na najbliższe dni. Szczególnie ucieszyła się z dużej ilości ryżu i mąki. Te produkty są często używane w kuchni.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz

Ze swojej strony pragnę podziękować Darczyńcy za to, że mogłam być naocznym świadkiem tak pięknych chwil. Było to dla mnie piękne doświadczenie. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę podczas przygotowania prezentów. Podczas wymiany informacji widziałam duże zainteresowanie rodziną i troskę o dokładne rozpoznanie ich potrzeb. W czasie rozmowy z Darczyńcą dowiedziałam się, że prezenty były przygotowywane przez Uczniów i ich Rodziców. Sama jestem pedagogiem i nauczycielem, pracuję z dziećmi i wiem, jak ważne w wychowaniu młodego człowieka jest pokazaniu mu świata prawdziwych wartości. Wśród tych wartości ważne miejsce zajmuje otwartość na potrzeby innych oraz dawanie temu wyraz w codziennym życiu. Dziękuję za taką postawę słowami Św. Jana Pawła II, który mówił: "człowiek jest wielki ... przez to, czym dzieli się z innymi."

Co chce powiedzieć od siebie rodzina

Wszystkim bardzo dziękuję, zdaję sobie sprawę ile osób musiało się zaangażować w przygotowanie tylu prezentów. Mam też świadomość, jak duża jest wartość pieniężna otrzymanych przez nas rzeczy. Będziemy się za Was wszystkich modlić. Jeszcze raz dziękujemy.

Zachęcamy również do zapoznania się z tegorocznymi najważniejszymi wydarzeniami Szlachetnej Paczki: http://www.szlachetnapaczka.pl/najwazniejsze-wydarzenia-xv-edycji-paczki