Edziennik Librus

Poczta e-mail

 
 

Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 (poniedziałek) Mszą Świętą o godzinie 9:00 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na ulicy Chopina. Potem odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami. W tym dniu nie ma zajęć i nie działa świetlica.

 

Nadszedł najlepszy czas dla wszystkich dzieci - WAKACJE!

W najbliższym czasie będą sukcesywnie pojawiały się relacje z minionego roku szkolnego 2016/2017 pełnego projektów, konkursów, wycieczek.

Zapraszamy do oglądania relacji z tych wydarzeń.

Szanowni Państwo ,
Zapraszamy do włączenia się do akcji jako:
-wolontariusze, którzy przygotują ciasta i będą je sprzedawać na rzecz Emilki
-przekazujący fanty na loterię (do szkoły przy ul. Wojska Polskiego w Pruszczu)

Oto list Pani Elżbiety Marcinkowskiej do społeczności Katolickich Szkół Niepublicznych

"W niedzielę, 11 czerwca, w kościele Parafii w Rotmance, odbędzie się akcja charytatywna \"Niedziela dla Emilki\", którą swoim patronatem objęła wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak. W tym dniu będziemy zbierać fundusze na rehabilitację Emilii Główczewskiej, chorującej m.in. na mózgowe porażenie dziecięce. Chcielibyśmy zebrać środki na turnusy rehabilitacyjne, dzięki którym Emilka nie będzie zdana na poruszanie się na wózku inwalidzkim. W programie naszej akcji jest m.in. loteria fantowa, która rozpocznie się 1 czerwca, w Dniu Dziecka . W związku z tym chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc w zbieraniu fantów na tę loterię. Chodzi o nowe rzeczy lub pomoc w sfinansowaniu kupna fantów. Każdy drobiazg przyczyni się do realizacji wspólnego celu, którym jest pomoc choremu dziecku. Liczymy na Państwa pomoc."

Organizatorzy akcji: Parafia w Rotmance, Zespół Szkół im. Karola Wojtyły, Sołectwo Rotmanka , Szkoła Muzyczna Symfo- Smyki

Emilka urodziła się 27 sierpnia 2015 r. z hipoplazją móżdżku. Jednym z objawów tego schorzenia jest znaczne opóźnienie rozwoju - Emilka nie siedzi, nie chodzi, nie mówi... To jednak nie znaczy, że tak musi być już zawsze! Rehabilitacja daje szansę na przynajmniej częściową samodzielność, a kto wie, może nawet na dogonienie rówieśników. Codzienna praca przynosi widoczne efekty - Emilia zaczyna panować nad swoim ciałem, co daje nadzieję na to, że w przyszłości uda się osiągnąć to, o co wspólnie walczymy. Dzięki wsparciu dobrych ludzi, jesteśmy w stanie opłacić kosztowną rehabilitację i sprzęt ortopedyczny. Każda złotówka przelana na subkonto w Fundacji zbliża Emilkę do postawienia swoich pierwszych kroków!

Jeśli chcesz wspomóc walkę Emilii, możesz wpłacić darowiznę na konto: Fundacja Dzieciom \"Zdążyć z Pomocą\" Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 29887 Główczewska Emilia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Za każde wsparcie, zarówno materialne, jak i duchowe, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Postępy Emilki można śledzić na stronie:
www.facebook.com/stanac.na.nogi

Zbliżają się wakacje. Przedstawiamy Państwu propozycję opieki nad dziećmi w postaci półkolonii w KSN.

Szczegóły na załączonych plakatach.

I Turnus   - 26.06-30.06.2017  

II Turnus  - 03.07-07.07.2017  

III Turnus - 10.07-14.07.2017   

Zajęcia  będą się odbywały w budynku KSN przy ul. Chopina w Pruszczu Gdańskim   w   godzinach od 7.30 do  16.00.

Cena jednego turnusu 300,- zł/dziecko. Obniżona kwota opłaty 270,- zł/każde kolejne dziecko/kolejny turnus. Kartę zgłoszeń można otrzymać i złożyć w sekretariacie szkoły.  Wymagana zaliczka w kwocie 100,-  zł o przyjęci decyduje kolejność zapisu.