Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

FESTYN SZKOLNY- BEZPIECZNE DZIECKO

11.06.2018 r. odbył sie  w naszej szkole piknik pod hasłem "Bezpieczne dziecko". Piknik rozpoczął się śniadaniem na trawie promującym zdrowy styl odżywiania. Dziękujemy rodzicom za produkty i pomoc w przygotowaniach oraz również firmie Salvit-Prima za dostarczenie zdrowych produktów.

 

W Sali Eksperymentów Naukowych uczniowie mogli bezpiecznie pobawić się w naukowców. Starsi uczniowie pod okiem nauczycieli pomagali poznawać pozostałym uczniom tajniki chemii, fizyki, biologii. Nauka poprzez zabawę to zawsze udany duet.

 

W Sali Gier Planszowych zorganizowanej w ramach projektu realizowanego podczas zajęć tutoringu przez Michała - ucznia gimnazjum, uczniowie i nauczyciele - miłośnicy łamigłówek umysłowych mogli poznać nowe gry i odkryć nowe pasje.

 

Podczas pikniku dzieci i młodzież mogły skorzystać z wielu atrakcji. Straż Gminy Pruszcz Gdański udostępniła miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci w praktyce uczyły się bezpiecznego poruszania się po drodze. Młodzież mogła skorzystać z symulatora zderzeniowego, który pokazał, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i ograniczenie prędkości. Ochotnicza Straż Pożarna z Pruszcza Gdańskiego udostępniła do oglądania wóz strażacki i sprzęt ratowniczy. Dodatkowo dzieci mogły skorzystać z pokazu baniek mydlanych, ale także spróbować swoich sił w samodzielnych ich wykonaniu. Dużym powodzeniem cieszyła się lubiana przez wszystkich wata cukrowa oraz popcorn.

 

W ramach projektu "Uczeń KSN na przyszłym rynku pracy" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę uczniowie wzięli udział w warsztatach "Bezpieczeństwo w sieci", podczas których zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w Internecie oraz mogli spróbować swoich sił w grach komputerowych.

 

Również w ramach projektu "Uczeń KSN na przyszłym rynku pracy"  uczniowie Gimnazjum, uczestniczący w warsztatach z robotyki w ciągu II semestru roku szkolnego, mogli  zaprezentować młodszym kolegom i koleżankom zbudowane przez siebie roboty.

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 58 691 75 60

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button