Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

DZIEŃ ŻYWYCH OBRAZÓW

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole, przy ulicy Wojska Polskiego 8, odbył się Dzień Żywych Obrazów, zorganizowany przez uczniów klasy 2b gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego. Zadaniem uczniów klas 4, 5, 6, 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum było odtworzenie wylosowanego obrazu. Uczestnicy samodzielnie stworzyli ramy, przebrali się za postaci na obrazach lub odwzorowali tło malowidła oraz opowiedzieli kilka ciekawostek o swoim obrazie.
Wśród dzieł pojawiły się między innymi: ''Stańczyk'' Jana Matejki, ''Słoneczniki'' Van Gogh’a, czy '' Trwałość czasu'' Salvadora Dali. Pierwsze miejsce zajęła klasa piąta, która przedstawiła ''Hołd pruski'' Jana Matejki. Cała klasa wzięła sobie do serca tematykę dnia i odtworzyła inscenizację tego obrazu. Jedna z uczennic pięknie przedstawiła obraz, a reszta grupy odegrała hołd pruski. Drugie miejsce należy ex-aequo do klasy 2a ('' Impresja, wschód słońca'' Claude Monet’a) i 7. (''Chłopiec z koszem owoców'' Caravagio), a trzecie do klasy 3a (''Krzyk'' Edvarda Munch’a).
Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Jurorzy mogli podziwiać kolorowe ramy do obrazów, precyzyjnie wykonane kostiumy i cudowne dekoracje. Każdy z osobna wniósł swój wkład i ciężką pracę, co skutkowało niebanalnymi pomysłami, na przykład ludzkim koszykiem, rekwizytami z bibuły i kartonu. Na końcu wszyscy uczestnicy obejrzeli wystawę oraz prezentację wykonaną przez klasę 2b.

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Fundacja Brama
Fundacja Edukacji i Wspierania Rodziców BRAMA.
Katolicka Niepubliczna
Szkoła podstawowa

83-000 Pruszcz Gdański

ul. Wojska Polskiego 8

+48 58 691 75 60

knsp@katolicka.com.pl

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button